Windows 10 Wallpaper Otomatik Değiştirme – Programsız

Windows 10 duvar kağıdını otomatik olarak değiştirmek ister misiniz? Üstelik herhangi bir program kurmanıza gerek kalmadan.

959
0

Benim gibi bazı kullanıcılar günlerin hatırı sayılır saatlerini bilgisayarları başında geçiriyor olabilir. Günümüzün çoğunu geçirdiğimiz bilgisayarlarda arka plan resminin standart olması bir yerden sonra bıkkınlık verir. Bu yazımızda Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden olan Windows 10 kullanıcılarının, masaüstü duvar kağıtlarını (wallpaper) otomatik olarak nasıl değiştirebileceklerini göstereceğiz.

Yapacağımız bu işlem ile Windows 10 Wallpaper otomatik değiştirme işlemini, bilgisayarımıza herhangi bir üçüncü parti yazılım veya program kurmadan halledebileceğiz.

 

Windows 10 Wallpaper Otomatik Değiştirme

İlk olarak, masaüstü duvar kağıdı olarak kullanmak istediğimiz resimleri bilgisayarımıza indiriyoruz. İndirdiğimiz bu resimleri seçerek kopyalıyoruz.

Dilerseniz En İyi Dizilerden Duvar Kağıdı Yapılası 50 Resim konumuza göz atarak beğendiğiniz masaüstü duvar kağıtlarınızı bilgisayarınıza indirip kullanabilirsiniz.

Kullanıcı hesap dizinin altında yer alan Resimler klasöründe yeni bir klasör oluşturup, klasör adına Slideshow adını veriyoruz. Daha sonra biraz önce indirdiğimiz ve kopyaladığımız Wallpaper resimlerini bu klasör içine yapıştırıyoruz.

Windows 10 Wallpaper Otomatik Değiştirme

 

Şimdi yapmamız gereken ise, bilgisayarımızın masa üstünde sağ tıklayıp Kişiselleştir seçeneğine tıklamak.

Windows 10 Wallpaper Otomatik Değiştirme

 

Karşımıza gelen Ayarlar penceresinde ilk olarak Arka Plan kısmını Slayt Gösterisi olarak seçiyoruz.

Slayt gösterisi için albüm seçin kısmından Gözat seçeneğine tıklayarak, masa üstü arka planı olarak kullanacağımız Slaytshow klasörünü bulup; Bu klasörü seç butonuna tıklayarak, ana resim klasörümüzü seçiyoruz.

Resim değiştirme aralığı kısmından, her masaüstü resminin ne aralıklar ile değiştireceğini ayarlayabilirsiniz.

Karıştır kısmını aktif hale getirerek resimlerin rastgele olarak masaüstü duvar kağıdı olarak ayarlanmasını sağlayabilirsiniz. Eğer bu özelliği aktif hale getirmezseniz, duvar kağıdınız alfabetik dosya ismine göre değişecektir.

Windows 10 Wallpaper Otomatik Değiştirme


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here