Telefon Mesajlarına Bilgisayardan Erişim – Mesajlar web

Bilgisayarınızdan hızlı bir biçimde mesaj mı göndermek istiyorsunuz? Google'ın size bu konuda bir sürprizi var.

680
0

Google sürprizler ile dolu bir firma. Geçtiğimiz günler de bu sürprizlerine bir yenisini daha ekledi ve Android kullanıcılarının telefon mesajlarına bilgisayarlarından ulaşması için bir hizmet sundu. Sihirli uygulamamızın adı ise Mesajlar web uygulaması.

Her ne kadar üçüncü parti yazılımlar ile (MightyText gibi) telefonunuzdaki mesajlara bilgisayar üzerinden erişebiliyor olsak da, Mesajlar web uygulaması sayesinde herhangi bir program yüklenmesine gerek kalmadan hızlı ve basit biçimde artık telefonumuzdaki mesajlara ulaşabiliyor olacağız.

Bunun için yapmamız gereken ise; Mesajlar web uygulamasının İnternet sayfası olan https://messages.android.com/ adresini ziyaret etmek.

Mesajlar web

Telefondaki mesajlara ulaşmak istediğimiz bilgisayarda Mesajlar web sitesini ziyaret ettikten sonra, sizlere özel bir QR kod paylaşılacak. Bu QR kodu telefonunuzdan tarayarak Mesajlar web’i hemen bilgisayarınızdan kullanmaya başlayabilirsiniz.

QR kodu tarayabilmek için; telefonunuzun Mesajlar uygulamasını açıp, ekranın sağ üst köşesinde yer alan al alta üç nokta simgesine dokunun ve Ayarlar kısmından Mesajlar web seçeneğine dokunun. Daha sonra telefonunuzun kamerası açılacak ve bilgisayarınızdan biraz önce size gönderilen QR kodu tarayarak, mesajlarınıza bilgisayardan ulaşabileceksiniz.

Eğer Mesajlar uygulamasında böyle bir seçenek göremiyorsanız endişelenmeyin. Google yaptığı duyuruda çok kısa bir süre içinde Android 6.0 üstü kullanan bütün telefonlarda bu güncellemenin paylaşılacağını duyurdu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here