Twitter da Takip Edilenleri Silmek – En Hızlı Yöntem

Kimimiz Twitter üzerinden binlerce kişiyi takip ediyoruz. Eğer takip listeniz on binlere ulaşmış ise ve takip ettiğiniz kullanıcıların hepsini silme gibi bir niyetiniz varsa bunun için saatlerce uğraşmanız gerekebilir.

Twitter günlük olarak takip listemizden en fazla kaç kullanıcıyı silebileceğimizi sınırlandırmıyor. Yani 50 bin kişiyi de takip etseniz hepsini bir dakika içinde silebilirsiniz. Bunun için sadece anlatacağımız adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

 

Twitter da Takip Edilenleri Silmek

Bu işlemi yapabilmek için Google Chrome yada Mozilla Firefox tarayıcılarından birini kullanmamız gerekiyor. İstediğinizi seçebilirsiniz. Ancak Google Chrome da işlem daha hızlı yapılıyor.

En başta profilimizi açıyor ve Takip Ediliyor kısmına giriyoruz. Burada önemli olan nokta; silmek istediğimiz kadar kullanıcıyı listelememiz gerekiyor.

Eğer bütün kullanıcıları silmek istiyorsınız listeyi sayfanın en sonuna kadar açmanız gerekiyor. Bir kısa not daha verelim listeyi sürekli açmak için fare ile didinmeyin. Klavyeden sürekli “End” tuşuna basabilirsiniz. Listeyi açmayı bitirdikten sonra aşağıdaki kodu kopyalayarak sihrimizi yapmaya başlayalım

$('.button-text.unfollow-text').trigger('click');

 

  • Google Chorme kullanıyorsanız;

    Sayfanın boş bir yerinde farenin sağ tuşuna tıklayıp “Öğeyi denetle” seçeneğini seçiyoruz.

unfollow_twitter_3

Alt tarafta bir ekran açılacak. Buradan en sondan “Console” tabına tıklayıp kodumuzu yapıştırıyor ve Enter a basıyoruz. Görebileceğiniz gibi ekranda listelenen bütün kullanıcılar sadece birkaç saniye içinde otomatik olarak takip edildi.

unfollow_twitter_4

  • Mozilla Firefox kullanıyorsanız;

Sayfanın boş bir yerinde farenin sağ tuşuna tıklayıp “Öğeyi incele” seçeneğini seçiyoruz.

unfollow_twitter_1

Alt tarafta bir ekran açılacak. Buradan en baştan ikinci seçenek olan “Konsol” tabına tıklayıp kodumuzu ekranın altında yer alan kod yazma bölümüne yapıştırıyoruz. Görebileceğiniz gibi ekranda listelenen bütün kullanıcılar sadece birkaç saniye içinde otomatik olarak takip edildi.

unfollow_twitter_2

Not: Mozilla Firefox Konsolun kopyala-yapıştır ile kullanılmasını güvenliğinizi düşünerek engellemiş olabilir. Bunun için size verdiği uyarıda yazdığı gibi ilgili alana “yapıştırmaya izin ver” yazmanız yeterli.

Twitter da Birçok Kullanıcıyı Aynı Anda Takip Etme

2 YORUMLAR

  1. Merhaba iyi günler.
    Bir süre önce twitter hesabıma girememeye başladım, her giriş yapmak istediğimde beni sifre değiştirme ekranına yönlendiriyor. Şifre değiştirmek için de e postamı kullanmalıyım ama kayıtlı olan e posta adresimi artık kullanmıyorum yani hiçbir şekilde giriş sağlayamamaktayım tabii bu yüzden de şifre değiştiremiyorum.Telefon numarası yoluyla da bunu gerçekleştiremiyorum. Acaba bunun farklı bir yolu var mıdır? Şifremi nasıl değiştirebilirim ve twitter hesabıma giriş sağlayabilirim.
    Yardımcı olabilirseniz memnum olurum. Teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz