Chrome Bildirim Kapatma

840
0

İnternet tarayıcısı olarak kullanabileceğiniz bir çok tarayıcı mevcut. Dünya genelinde en çok kullanılan İnternet Tarayıcılarından biri olan Google Chorme kullanıyorsanız, özellikle son yıllarda hemen hemen bütün web sitelerin onay için size sunduğu “Bildirim Almak İster misiniz?” sorusuna “Hayır” cevabı vermekten bıkmış olmanız olası.

İşte bu yazımızda Google Chorme bildirim kapatma nasıl olur anlaşılır görseller eşliğined bunu göstermek istedik.

 

Chrome Bildirim Kapatma

1. İşleme başlamak için Google Chorme tarayıcımızı açıp, ekranın en sağ üst kısmında bulunan Ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

 

2. Gelen Ayarlar penceresinden, işlem yapabileceğimiz kısma ulaşmak için “Gelişmiş ayarları göster…” kısmına tıklayarak, seçenekleri açıyoruz.

Chrome Bildirim Kapatma

 

3. Gizlilik kısmında yer alan, “İçerik ayarları…” butonuna tıklıyoruz.

Chrome Bildirim Kapatma

 

4. Sonunda istediğimiz ayarı yapmak için gerekli olan pencereye ulaştık. Bu pencerede yer alan “Bildirimler” kısmından, “Sitelerin bildirim göstermesine izin verme” seçeneğini seçiyoruz. Yapılan işlemi onaylamak için “Bitti” butonuna tıklayıp işlemi onaylıyoruz.

Chrome Bildirim Kapatma

 

Not : Bazı sitelerin bildirimlerinin açık kalmasını istiyorsanız “İstisnaları yönet…” kısmından dilediğiniz İnternet sitesinin adresini yazıp “İzin ver” seçeneğini seçebilirsiniz.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here