iPhone ve iPad için En İyi 10 FPS Oyunu

iPhone ve iPadlerimizin donanım özellikleri her geçen yıl büyüyen bir ivmeyle gelişiyor. Bu donanımları en çok kullandığımız uygulamaların başında ise oyunlar geliyor.

Bu yazımızda sizlere; mobil oyunlardan en fazla bağımlılık yapan FPS (First Person Shooter) oyunlarının en iyi 10 tanesini sunmak istedik. Oyunların en büyük özellikleri; gelişmiş bir grafik motorlarına sahip olmaları ve tabi ki de ücretsiz olarak oynanabilmesi.

 

1. Modern Combat 5: Blackout

Daha önce ücretli olan, Nisan ayından bu yana ise iTunes’da ücretsiz hale gelen oyun üstün grafiksel özellikleri ve Multiplayer oyun modu ile listemizin başında olmayı fazlası ile hak ediyor. Oyun aynı zamanda Türkçe dil desteği de sunmakta. Bu sayede hikayeyi daha net anlayabiliyorsunuz. İlerlemeli olarak devam eden oyun İnternet bağlantısın ilerlemelerini kayıt etmek adına mecburi tutuyor.

eniyifps_ios_1

iTunes

 

2. Dead Trigger 2

Zombiler tarafından işgal edilmiş yeni Dünya’ya hoş geldiniz. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürüldüğünden bu yana birçok rekora imza atan oyun, Dünya genelinde geniş bir hayran kitlesine sahip. Grafiksel olarak sizi tatmin edecek oyunda, Dünya haritasında verilen görevleri sırası ile tamamlayıp biriken para ve tecrübe puanlarınız ile yeni silahlar alabilir, savaşçı karakterinizi geliştirebilirsiniz.

eniyifps_ios_2

iTunes

 

3. Dead Effect

Bir başka üstün grafikli zombi oyunu olan Dead Effect ile ESS Meridian adlı uzay gemisinde 2045 yılında uyanan zamanı yavaşlatma gibi özel yeteneklerini bulunan kahramanımızı kontrol ediyoruz. Etkileyici hikayesi ile size korku dolu anlar yaşatabilecek oyun, tek oyuncu modunda ortalama 5 saatlik oynanış süresi vaat ediyor.

eniyifps_ios_3

iTunes

 

4. Shadowgun: DeadZone

Sadece Online olarak oynayabileceğiniz Shadowgun: DeadZone ile, 2 farklı Multiplayer modundan birini seçmeniz gerekiyor. Bunlar Deathmatch ve Zone Control. Deathmatch modunda tekil olarak oynuyor ve online oynayan diğer rakiplerinizi öldürmeye çalışıyorsunuz. Zone Control modunda ise, Blue ve Red takımlarının birine üye olup gurup halinde karşı takımı yenmeye çalışıyorsunuz. Özellikle iPad’i olanların mutlaka oynaması gereken oyunların başında geliyor.

eniyifps_ios_4

iTunes

 

5. Fields of Battle

Arkadaşlarınız veya aileniz ile birlikte bir Paintball deneyimi yaşamaya ne dersiniz? 50’ye yakın Paintball sahasında online olarak oynayabileceğiniz oyun; eğlenceli oynanışını gerçekçilik ile harmanlıyor. Özellikle alıştıktan sonra oyunda bir nevi usta olabiliyorsunuz. Standart yönlendirme hareketlerinden çok daha fazlasını size sunun oyunu çok sevmeniz muhtemel.

eniyifps_ios_5

iTunes

 

6. Frontline Commando 2

Düşük boyutuna rağmen, size etkileyici grafikleri ile birlikte zevkli bir FPS deneyimi yaşatan Frontline Commando 2 size bir savaş oyunundan beklediğiniz heyecanı fazlası ile sunacaktır. Tek kişilik senaryo modunda 50’ye yakın görev sizi bekliyor. Ayrıca Multiplayer modunda online kullanıcılar ile savaşarak benzersiz bir heyecan yaşayabilirsiniz.

eniyifps_ios_6

iTunes

 

7. N.O.V.A. 3: Freedom Edition 

Gameloft firmasının stüdyolarında hazırlanan N.O.V.A 3, grafiksel olarak en kaliteli mobil oyunlarda biri. Uzayın derinliklerindeki yaratıkları öldürerek hem Tekil mod ile hemde Multiplayer modunda FPS oynanışa açık olan oyun ile savaş aletlerini ve araçlarını sürebilirsiniz.

eniyifps_ios_7

iTunes

 

8. The Drowning

Konusu itabarı ile diğer FPS oyunların sıyrılan The Drowling; nükleer savaş sonrasında değişen dünyada geçen bol aksiyon barıdıran zevkli bir oyun. Nükleer savaş sonrası, yapısı değişen insan ırkına karşı hayatta kalmaya çalıştığımız, üst düzey müzikler ile cihazınızda zevk ile kolayca oynayabilirsiniz.

eniyifps_ios_8

iTunes

 

9. Deer Hunter

Deer Hunter; vahşi doğada geçen, hayatta kalmak ve avlanmak üzerine bir hikayenin gerçekçi grafiklerin üstüne işlendiği hem FPS hem avcılık simülasyonu türünde bir oyun. Oyunun hem oynanışı mükemmel derecede iyi olan hemde müzikleri ile sizi cezbecek türden.

eniyifps_ios_9

iTunes

 

10. Into The Dead

Helikopter kazasından sonra hayatta kalmaya çalışan bir pilotu canlandırdığımız oyunda, hayatta kalmak için zombilerden kaçıyor ve öldürüyoruz. Oynanışı çok zevkli olan oyun özellikle karanlık ortamlarda oynanırsanız korkutucu ve heyecanlı olabiliyor.

eniyifps_ios_10

iTunes

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz