iPhone Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

iphone da numara gizleme

Dünyaca ünlü olan telefon iphone numara gizleme nasıl yapılır?, iPhone akıllı telefonda hem numara gizleme hem de gizlilik tekrar kaldırılabilir mi?  ve Numara gizlemede ücret alınıyor mu? soruları cevaplayacağız.

iPhone Numara Gizle

Çoğu insanlar gereken zamanlarda karşı tarafa numara göstermek istemeyebilir. Bunun için gizli arama tercih edilmektedir. Eski telefonlara nazaran akıllı telefonlarda numara gizlemek biraz daha farklı olabilmektedir. Birçok insanın merak ettiği iPhoneda numara gizleme yöntemi aslında çok kolaydır.

Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

Hızlı bir yöntemle numara gizleme iPhone için üç aşama bulunmaktadır. Bunlardan istediğinizi kullanabilirsiniz.

Numara Gizlemede Aşamalar

  • Ayarlar bölümüne tıklayıp aşağıya doğru indiğiniz zaman numaramı göster seçeneği çıkar. Bu seçeneği renksiz hale getirdiğiniz zaman telefon numaranız gizlenmiş olacaktır.
  • Numara gizleme kodu kullanarak daha pratik bir şekilde numaranızı gizleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Avrupa ülkesinde geçerli olan aradığınız numaranın başına #31# eklemeniz yeterli olacaktır. Ayarlarla uğraşmaktan daha kolay ve tercih edilen bir yöntemdir.
  • Online işlemler sayesinde kullandığınız operatör üzerinden numaranızı gizleyebilirsiniz. Bu işlem için bazı operatörler ücret alabilmektedir. Bu konuda bilgi aldıktan sonra bu seçeneği tercih edebilirsiniz.

 

iPhone Numara Gizlilik Kaldırma

Birini gizliden aramak için yaptığımız aşamalardan sonra artık iPhone numara gizleme kaldırma işlemini yaparak tekrar numaranızı görünür hale getirebilirsiniz. Yeniden numara görünsün istiyorsanız ayarlar bölümünde yaptığımız işlemin tam tersini yaparak yani numaramı göster seçeneğini mavi renge çevirerek numaranızın görünür hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Gizleme kodunda zaten sıkıntı yaşanmamaktadır. Tek seferlik kullanılan numara gizleme yöntemi olduğu için bir sonraki aramalarınızda zaten numaranız görünmektedir. Kullanıcı operatörlerinden yapılan arama gizlemede işleminde ise tekrar kullanıcı operatörleriyle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz