İphone Şarj Olmuyor Sorunu ve Çözümü

iphone-şarj-olmuyor

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza iphone telefonum şarj olmuyor sorunun cevabını bulmaya çalışacağız. Ayrıca iphone şarj etmiyor ise nedenlerini tek tek ele alacağız.

 İphone Şarj Olmuyor

Günümüz teknoloji çok fazla değişmekte ve gelişmektedir. Bu yüzden bu gelişmeyle ortaya bazı sıkıntılarda çıkabilmektedir. Artık çok sıklıklı iPhone kullanıcı kişilerden

iphone telefonum şarj olmuyor gibi sıkıntılar duymaktayız. Özellikle iphone şarj olmama sorunu iPhone 5, 5s, 6, 6s, 7, 8, 10, 11 model olan telefonlarda çok fazlasıyla karşılaşılmaktadır.

iphone şarj sorunu genellikle yazılımsal veya donanımsal sebeplerden dolayı olabilmektedir. Şimdi sizlere iphone şarj etmiyor sorununu ortadan kaldıracak yöntemleri sırasıyla anlatacağız. Ancak tüm yöntemleri denedikten sonra mutlaka telefonunuzu şarja takıp deneme yapmalısınız.

İphone Şarj Yöntemi Deneme

Kesinlikle denemelerde orijinal bir şarj adaptörü ile şarj etmelisiniz. Orijinal olmayan ürünler beklenilen çözümü vermeyebilir. Hatta mümkün olabilirse şarj aletini ıPhone’da deneyerek şarj cihazını kontrol edin.

Öncelikle cihazı kapatıp açın. Bilinen en iyi yöntem aslında budur. İphone kablosu takılı bir şekilde güç düğmesine basarak home tuşu ile 10 saniye kadar uzun basın. Ekrana hatta Apple logosu düşecektir. Böylelikle İphone resetlenecek ve tekrar açılacaktır. Bu işlemin amacı veri kayıplarının olmamasıdır.

İphone Şarj Deneme Yöntemleri

Yukarıda anlatılan yöntemi denediğiniz halde şarj almıyor ise şarj ucunun kirli olmasından kaynaklı olabilir. Bu durumu kulak temizleme çubukları ile veya plastik makas uçlarıyla kolaylıkla silerek şarj cihazınızı eski haline getirebilirsiniz.

Ancak iphone şarj oluyor gösteriyor ama şarj olmuyor veya iphone açıkken şarj olmuyor ise bu durumlar yazılımsal sorunlar olabilir. En son çare olarak tabii cihazınıza format atmak en mantıklı seçenek olacaktır. Ancak bu detay kesinlikle atlanmamalıdır ki cihaza format atılması durumunda cihaz içerisinde ki tüm verileriniz silinecektir. Tabii ki bu durumu önlemenin de yolu var. Şöyle ki, iCloud veya iTunes yardımıyla cihaz içerisinde ki verileri mutlaka yedeklemeye alın. Ancak bu yedekleme işlemi gerçekleştikten sonra telefonum şarj olmuyor iphone sorununa çözüm getirebilirsiniz.

İphone telefonunuza format atmanında çok kısa bir şekilde yöntemini anlatalım. Telefonunuzun ayarlar kısmında, genel seçeneğinden sıfırla butonuna tıkladığınızda tüm içerikleri ve ayarları sil seçeneğini göreceksiniz. Bu seçenek ile telefonunuzu yedekli bir şekilde format atarak şarj cihazıyla olan sorununuzu çözümleyebilirsiniz.

Ancak tüm denemelere rağmen eğer halen daha İphone cihazınızda şarj sorununuz devam ediyorsa, kesinlikle telefonu teknik servise göstermenizde fayda olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz