Telefonum Wifiye Bağlanmıyor Neden?

Telefon-Wifiye-Bağlanmıyor

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza telefonum wifiye bağlanmıyor sorununun çözümünü anlatacağız. Ayrıca telefonum wifiye bağlanmıyor samsung cihazların da sorunu çözümünü bahsedeceğiz.

Telefon Wifi’ye Bağlanmıyor

Akıllı telefonlar kullanımlar açısından çok kullanışlıdır. Ancak bazı sorunları da beraberinde getirir. Bu bazı sorunların ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Bunlardan birisi de telefonum wifiye bağlanmıyor neden sorunudur.

Tasarımları ve özellikleriyle birçok kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlayan akıllı telefonlar, hayatı kolaylaştırdığı kadar, çözülemeyen problemleri de beraberinde getiri. Telefonuna internet paketi almayı tercih etmeyen ya da paketi yeterli olmayan kişiler, wifi kullanmaya yönelebilir.

Wifi android telefon kullanıcılarının internet üzerinde ya da internete ihtiyaç olan uygulamalarda kolayca gezinebilmesine yardımcı olur. Telefon bazı sebeplerden dolayı bazen wifi’ye bağlanmayabilir. Bu da wifi telefona bağlanmıyor gibi bir kaosa düşmenize sebep olabilir.

Wifi’ye kolayca bağlanabilmek için;

  • Wi-Fi’nizi değiştirebilirsiniz.
  • Uçak moduna alıp geri kapatarak bağlanabilirsiniz.
  • Bluetooth açıksa bağlanamayabilirsiniz.
  • Güç tasarrufu modunu kapatabilirsiniz.
  • Tüm Wi-Fi ağlarını unutarak tekrar bir ağa bağlanabilirsiniz.

Siz de telefonum wifiye bağlanmıyor neden gibi sorularla karşı karşıya kalıyorsanız, sırasıyla bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Wifi Sorunu Tüm Telefonlarda Aynı Mıdır?

Herkes aynı telefonu kullanmaz ve birbirinden farklı çok fazla telefon çeşidi vardır. Telefonum wifiye bağlanmıyor Samsung diyen bir kişinin aynı sorunu iPhone’larda yaşadığını da görebilirsiniz. Telefonun ağ ayarlarında büyük değişiklikler yaptıysanız, bu gibi sorunlarla karşılaşmanız mümkündür.

Hangi ayarın bağlantı sorunu çıkardığını bulabilmeniz bu aşamada daha da zordur. Bunun için en kolay çözüm yolu, ağ ayarlarını sıfırlama yöntemidir. Bunu yaptıktan sonra telefonunuzla wifiye sorunsuz bir şekilde bağlanabilirsiniz. Telefonum wifiye bağlanmıyor devre dışı diyor tarzındaki hataları da almanızın önüne geçebilirsiniz.

Kablosuz ağlara girilmeye çalışırken eğer ki girilen şifre doğru değilse, telefon size girdiğiniz parola doğru değil şeklinde bir uyarı verir. Bu uyarı her telefonda karşılaşabileceğiniz bir uyarıdır. Bu ağı unut diyerek yeni bir ağa bağlanabilir ve bağlanamama sorununu çözebilirsiniz. Telefondan wifi ye bağlanamıyorum tarzında şikayetler, her çeşit telefonda karşılaşılabilecek bir şikayettir.

iPhone Wifi Bağlantısı Sorunu Nasıl Çözülür?

Samsung telefonum wifiye bağlanmıyor sürekli duyulan bir şikayet olsa da iPhonelar’da bazen wifi şikayetlerine neden olabilir. iPhonelarda da diğer telefonlarda olduğu gibi wifiye bağlanılamadığı zaman telefon hata verir. Şifresinden emin olduğunuz bir ağa katılmak istiyor ve katılamıyorsanız da adım adım şu işlemlerini yerine getirmeniz gerekir. Öncelikle ayarlar bölümünden bu ağı unut yaparak ilerlemelisiniz.

Daha sonra, yeniden bağlanarak tutulanı yenile işlemi yapmalı ve bağlantı ayarlarınızı yenilemelisiniz. Ağ ayarları kısmında ip adresi, ağ alt maskesi ve yöneltici bölümleri dolu olmalıdır. Bu değerler olduğu zaman anlamalısınız ki bir modeme bağlısınız. Halen daha bağlanamıyorsanız tüm ayarları sıfırlayarak ilerlemelisiniz. iPhonelardaki bağlantı sorunları ağ ayarlarını sıfırlama seçeneğinde kolayca yapılabilir ve başarılı sonuçlar verir.

Wifinin Çözülemeyen Sorunlarında Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Çoğu insan telefonuyla alakalı bir problem olduğu zaman bununla kendisi uğraşmak istemez ve telefonunu usta ellere emanet etmez ister Bazı zamanlar telefondan kaynaklanan sebeplerden dolayı da telefon wifiye bağlanmaz.

Kendinizin çözemeyeceğini anladığınız bir problem karşısında, işi uzmanına bırakmalı ve durumun daha da içinden çıkılamaz bir durum olmasına engel olmalısınız.

Wifi sorunlarında yaşanan tüm sorunları gidermek için uygulanan yöntemleri denedikten sonra yine de başarılı bir sonuç alamadıysanız sorun telefonunuzda olabilir. Bunu da telefoncuya götürerek çözebilirsiniz. Sizde telefon wifi ıp adresi alınıyor diyor bağlanmıyor gibi bir uyarı alıyorsanız telefonunuzu telefoncuya götürerek yardım alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz